środa, 22 marca 2017

Dolce & Gabbana

Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana połaczyła ich miłość do Włoch, tradycji. Stanowili duet w życiu prywatnym i zawodowym. Od 2005 r są w separacji, mimo to nadal tworzą razem. 


Spotkali się na początku lat osiemdziesiątych w Mediolanie. Od tej pory pracowali razem. Wciąż jednak byli freelancerami, projektowali kolekcje dla innych, m.in. Max Mary. Stworzenie własnej firmy wymusił na nich księgowy, który miał dość rozliczania podwójnych faktur, na każdego z osobna. – Nie moglibyście, wystawiać jednej na Dolce & Gabbana?! – wybuchnął.
W 1986 r. postawili wszystko na jedną kartę i zadłużając się, przygotowali kolekcję. Udało się. Kolekcja zrobiła furorę – elegancja inspirowana klasyką, z głębokimi dekoltami, gorsetami i wciętymi taliami. Cztery lata po mediolańskim sukcesie weszli na rynek z perfumami. 
W 1990 roku po raz pierwszy zaprezentowali kolekcję męską i uruchomili butik dla kobiet w Mediolanie. Na zakończenie lat 90-tych projektanci stworzyli kolekcji pełną sprzecznych elementów. Przykładem tego było zestawienie krótkiej spódniczki w pięknymi haftami oraz włochatego topu.Od 1994 roku współpracują z  Madonną. Wszystko zaczęło się od tego, że Madonna zaczęła nosić ubrania firmy podczas swojego tournée „Girlie Show World Tour”. W 2010 roku zaprojektowała trzy pary okularów do kolekcji ulubionych projektantów.
Dzisiaj ubrania Dolce & Gabbana noszą m.in. Victoria BeckhamMadonna czy Johnny Depp. Firma produkuje także kosmetyki i perfumy

Do piątku można głosować na "Szyciowy blog roku"!

Jeśli moje uszytki choć trochę przypadły Wam do gustu to gorąco zachęcam Was do głosowania na mój blog w kategorii "Osobowość". :)


Z góry Wam dziękuje! <3

3 komentarze:

  1. Dolce&Gabbana to marka, która długo była moją ulubioną. Uwielbiam ich podkreślenie kobiecości i radości. Zdecydowanie zawsze się wyróżniają. Zwróciłaś uwagę, że ich kolekcje są jakby oderwane od "trendów" pojawiających się u innych? Ja ich podziwiam za genialne wykorzystanie printów. Bo to nie jest powszechne zjawisko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tworzą piękne rzeczy, zawsze zachwycają pomysłami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedyś to była moja ulibiona marka, obecnie jednak ich projekty są dla mnie zbyt bogate i zdobne, ale podziwiam za kunszt i jak Magdiczka za printy:)

    OdpowiedzUsuń