niedziela, 11 marca 2018

LITERKA K DIY


Witam w to niedzielne popołudnie!
W ostatnim poście mogliście oglądać uszyte przeze mnie urocze literki. Dzisiaj przychodzę do Was z pomocą. Pokażę krok po kroku jak wykonać jedną z nich. A więc do dzieła!

POTRZEBUJEMY:
- bawełnę
- wstążkę
- wypełnienie -  kulka silikonowa
- niezbędne akcesoria szyciowe

Na początku przerysowuję literkę na materiał. Robię to na prawej stronie by móc widzieć jak układa się wzór. Używam do tego znikającego markera. Szablon zrobiłam w Wordzie.Następnie wycinam i wywracam na lewą stronę. Na tym etapie wkładam tasiemki do środka. 


Zszywam na szerokość stopki.


Nie zszywam całej literki. Zostawiam otwór, by móc ją wywrócić na prawą stronę oraz wypełnić. Dodatkowo nacinam zapasy szwów. Dzięki temu literka ładnie się wywinie. 


Tak prezentuje się zszyta literka. To jest dobry moment, aby ją przeprasować. Czas na wypełnienie. Wykorzystuję do tego kulkę silikonową. 


Literka jest już cała wypełniona. Teraz należy zszyć otwór. Robię to ręcznie, ŚCIEGIEM KRYTYM. 


Kiedyś korzystając z zasobów internetu natknęłam się na tę oto grafikę. Znaczenie ułatwiła mi wykonywanie tego ściegu. Zobaczcie, korzystając z tego ściegu, naszego szwu praktycznie nie widać. Zachęcam was do korzystania z niego. Z pewnością podniesie on jakość waszych uszytków. 


I oto dobrneliśmy do końca. Zachęcam do szycia takich uroczych literek. 
Jeżeli skorzystać z tego tutorialu dodajcie #szyciezVW. Fajnie będzie popatrzeć na wasze prace. : )


Życzę udanej niedzieli! : D

1 komentarz:

  1. Fantastyczny tutorial! Muszę z niego skorzystać : )

    OdpowiedzUsuń