niedziela, 7 września 2014

DIY

Cześć!
Gdy pojawił się post tiulowe marzenie prosiłyście mnie, żebym zrobiła tutorial jak uszyć spódnicę tiulową. 
Dzisiaj nadszedł ten dzień.

A więc co będziecie potrzebowały?
 • tiul o szerokości 2,8-3 m,  a długość  w zależności ile chcecie mieć warstw i i jak długa ma być spódnica.
   Moja ma 35 cm długości i jest z 3 warstw, więc kupiłam 1,1 m :)
 • podszewkę
 • gumę
1. Nasz materiał jest bardzo szeroki i cienki, więc składamy go tyle razy aż nie będzie taki duży. :)Złożenie zapinam szpilkami, tak jak jest na zdjęciu.Następnie, przykładam centymetr i odmierzam 35 cm. Zaznaczam wymydlonym mydełkiem, gdzie będę musiała odciąć. W ten sposób, zaznaczam swoje 3 warstwy. 

Przecinam materiał. Teraz już mam prostokąty 2,8x 0,35 m.Rozkładam kawałki. Biorę jeden i zszywam boki. 

Tak też robię z pozostałymi. 

Później wszystkie warstwy zszywam razem.
Pod spód wszywam podszewkę. 

Na koniec zostaje guma. 

Oto cała filozofia :)

Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe. Jeżeli będziecie miały pytania, piszcie! :*


2 komentarze:

 1. A jak wygląda miejsce łączenia materiału? Nie jest bardzo widoczne? Przy szyciu mojej tiulowki tak było, więc opracowałam sposób bez zażywania boków,ale chętnie poznam Twój :)
  Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie gumy, jak ja przyszyc by się rozciągala w takim stopniu w jakim planowałam? Nie mogę tego osiągnąć u siebie, zawsze jak przyszywam materiał do gumy to miejsce przeszycia zaczną ograniczać możliwości gumy do rozciągania, często Man tak ze wszystko elegancko zmierze i przymierze, podczas przyszywania naciągam gumę, a jak zakładam spódnice na siebie to robi się troszkę zbyt ciasna i wbijam się w nią na sile

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze zszywam każdą warstwę oddzielnie i trochę to widać, przy 5 warstwach wpadłam na pomysł, żeby zszyć je wszystkie razem. Moja pierwsza spódnica nie jest pozszywana i trochę widać takie niezszyte kawałki. Ja wszywając gumę, odcinam tyle ile mi potrzeba i naciągając ją wszywam w spódnicę. Jeszcze nie miałam takiego problemu, żeby była za ciasna :) Może zależy od gumy i być może trochę za mało odmierzasz :)

   Usuń